Архив

Склад экзаменацыйных камісій

развернуть

                                                                                                                   

 

Склад экзаменацыйных камісій для прыёму выпускных экзаменаў

па завяршэнні   навучання і выхавання  на ІІІ ступені агульнай сярэдняй адукацыі

ў 2020/2021 навучальным годзе

 

Дата

Клас

Вучэбны прадмет

Склад экзаменацыйнай камісіі

Пасада

Спецыяльнасць

Катэгорыя

 

 

П.І.Б.

1

чэрвеня

ХІ

беларуская мова

(павышаны узровень)

 

старшыня

 

Чуйко М.М.

 

намеснік дырэктара

 

беларуская мова і літаратура

 

вышэйшая

 

члены камісіі:

Нікалаева А.П.

 

 

настаўнік

 

 

беларуская мова і літаратура

 

першая

 

 

Жаўнерчык А.М.

 

 

настаўнік

 

 

руская,беларуская мова і літаратура

 

першая

 

 

Хвізюк Ж.С.

настаўнік

 руская, беларуская мова і літаратура

першая

 

1

чэрвеня

ХІ

матэматыка

(базавы ўзровень)

старшыня

Ждановіч М.Ф.

дырэктар

хімія

вышэйшая

члены камісіі:

Уласік Г.У.

 

настаўнік

матэматыка, фізіка

першая

Садоўская Н.У.

 

 

настаўнік

 

 

матэматыка, інфарматыка

 

першая

 

 

Фамішкіна А.М.

настаўнік ДУА

«Засульская СШ»

матэматыка, фізіка

другая

3

чэрвеня

ХІ

матэматыка

(павышаны ўзровень)

старшыня

Ждановіч М.Ф.

дырэктар

хімія

вышэйшая

члены камісіі:

Садоўская Н.У.

настаўнік

матэматыка, інфарматыка

першая

Уласік Г.У.

настаўнік

матэматыка, фізіка

першая

Рэвякіна В.І.

настаўнік ДУА

 «Засульская  СШ»

матэматыка, фізіка

вышэйшая

3 чэрвеня

ХІ

беларуская мова

(базавы ўзровень)

старшыня

Чуйко М.М.

намеснік дырэктара

беларуская мова і літаратура

вышэйшая

члены камісіі:

Нікалаева А.П.

настаўнік

беларуская мова і літаратура

першая

Жаўнерчык А.М.

настаўнік

 руская , беларуская мова і літаратура

першая

Хвізюк Ж.С.

настаўнік

 руская, беларуская  мова і літаратура

першая

     5 чэрвеня

ХІ

гісторыя Беларусі

старшыня

 

Ждановіч М.Ф.

 

дырэктар

 

хімія

 

вышэйшая

 

 

члены камісіі:

Длугозіма Т.М.

 

настаўнік

 

гісторыя, геаграфія

 

 

першая

 

Качановіч А.С.

настаўнік

 ДУА

«Коласаўская СШ»

гісторыя

вышэйшая

Войніч С.Э.

настаўнік

ДУА

«Вучэбна-педагагічны комплекс «Аталезскі  дзіцячы сад-сярэдняя школа»

гісторыя і сацыяльна-педагагічныя дысцыпліны

 

 

другая

 

7

чэрвеня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

англійская мова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

старшыня

 

Ждановіч М.Ф.

 

дырэктар

 

хімія

 

вышэйшая

 

члены камісіі:

 

 

 

 

 

 

 

Малашчанка Н.Ф.

настаўнік

англійская мова

першая

Малашчанка А.І.

 

настаўнік

 

англійская мова

 

другая

 

Канатка Н.У.

 

 

 

настаўнік

ДУА

«Коласаўская

СШ»

англійская мова

 

першая

 

 

 

 

Склад экзаменацыйных камісій для прыёму выпускных экзаменаў

па завяршэнні  навучання і выхавання на ІІ ступені агульнай сярэдняй адукацыі

ў 2020/2021 навучальным годзе

 

Дата

Клас

Вучэбны

 прад-

мет

Склад экзаменацыйнай камісіі

Пасада

Спецыяльнасць

Кваліфікацыйная катэгорыя

 

П.І.Б.

2 чэрвеня

 

ІХ

беларуская мова

 

старшыня

Ждановіч М.Ф.

дырэктар

хімія

вышэйшая

члены камісіі:

Чуйко М.М.

настаўнік

 беларуская мова і літаратура

вышэйшая

Нікалаева А.П.

настаўнік

беларуская мова і літаратура

першая

4

чэрвеня

 

ІХ

матэматыка

 

 

 

старшыня

Чуйко М.М.

намеснік дырэктара па вучэбнай рабоце

беларуская  мова і літаратура

вышэйшая

члены камісіі:

Садоўская Н.У.

настаўнік

матэматыка, інфарматыка

першая

Уласік Г.У.

настаўнік

 матэматыка, фізіка

першая

8

чэрвеня

 

ІХ

руская мова

старшыня

Чуйко М.М.

намеснік дырэктара па вучэбнай

рабоце

беларуская  мова і літаратура

вышэйшая

члены камісіі:

Жаўнерчык А.М.

настаўнік

руская, беларуская  мова і літаратура

першая

Хвізюк Ж.С.

настаўнік

руская, беларуская  мова і літаратура

першая

 

      

                                                                                                               

 

свернуть

Расклад выпускных экзаменаў

развернуть

              

Расклад выпускных экзаменаў

па завяршэнні навучання і выхавання

на ІІ ступені агульнай сярэдняй адукацыі

ў 2020/2021 навучальным годзе

 

ІХ клас

 

Дата

Пачатак экзамену

Прадмет

Форма правядзення  экзамену

Кабінет

2 чэрвеня

9.00

беларуская  мова

у пісьмовай форме (дыктант)

10

4 чэрвеня

9.00

матэматыка

у пісьмовай форме

 

 

10

 

8 чэрвеня

9.00

руская мова

   у пісьмовай форме

          (дыктант)

         

10

 

 

         

                                                              

 

Расклад выпускных экзаменаў

па завяршэнні  навучання і выхавання

на ІІІ ступені агульнай сярэдняй адукацыі

ў 2020/2021 навучальным годзе

 

ХІ клас

 

Дата

Пачатак экзамену

Прадмет

Форма правядзення  экзамену

Кабінет

1 чэрвеня

9.00

беларуская мова

(павышаны ўзровень)

 

у пісьмовай форме (пераказ)

10

 

1чэрвеня

9.00

матэматыка

(базавы ўзровень)

у пісьмовай форме

11

3 чэрвеня

9.00

матэматыка

(павышаны ўзровень)

у пісьмовай форме

10

3 чэрвеня

9.00

беларуская мова

(базавы ўзровень)

у пісьмовай форме (пераказ)

11

5 чэрвеня

9.00

гісторыя Беларусі

у вуснай форме

10

7 чэрвеня

 

9.00

 

англійская мова

 

у вуснай форме

10

 

 

 

   

свернуть

Аздараўленчы лагерь"Дружба"

развернуть

РАБОТА АЗДАРАЎЛЕНЧАГА ЛАГЕРА   "ДРУЖБА"

Праект "Шчаслівае лета - чаканая мэта"

 

Справаздача

аб рабоце аздараўленчага лагера

дзённага знаходжання “Дружба”

Заямнаўскай сярэдняй школы

        

     У аздараўленчым лагеры дзённага знаходжання “Дружба” з 1 па 20 чэрвеня 2020  года аздаравіліся і адпачылі 20 дзяцей, 14 дзяўчынак і 6 хлопчыкаў (загад №98 ад 26.05.2020). З іх – 6 дзяцей са шматдзетных сем’яў, 2 выхоўваецца ў сем’ях, дзе дзеці знаходзяцца ў сацыяльна небяспечным становішчы. У лагеры  былі сфарміраваны 2 атрады ў адпаведнасці з узростам выхаванцаў: 1- 2 клас (6 - 8 гадоў) – атрад “Вяснушкі” (9 чалавек);  3 - 7 клас ( 9 - 13 гадоў) – атрад “Фантазёры” (11  чалавек).

Выхаваўчая работа вялася ў рамках праекта “Шчаслівае лета – чаканая мэта”, задачай якога з’яўлялася арганізацыя актыўнага адпачынку і аздараўлення дзяцей з дапамогай рознабаковай дзейнасці ва ўмовах аздараўленчай змены.

         Для рэалізацыі мэты былі былі пастаўлены наступныя задачы:

-  актыўная прапаганда здаровага ладу жыцця як каштоўнасці;

- актуалізацыя ведаў аб  гістарычнай спадчыне Рэспублікі Беларусь;

- прафілактыка правапарушэнняў, безнадзорнасці;

- фарміраванне і развіццё сацыяльна-камунікатыўных, творчых і

арганізатарскіх навыкаў;

- павышэнне рухальнай актыўнасці навучэнцаў;

- выхаванне актыўнай жыццёвай пазіцыі, умення ўзаемадзейнічаць у калектыве, адказных адносін да свайго  здароўя.

У кожным атрадзе былі аформлены атрадныя газеты і памяшканні, размеркаваны абавязкі, арганізавана віншаванне імяніннікаў. Штодзённа праводзіліся гутаркі па правілах бяспечнай жыццядзейнасці дзяцей, хвілінкі здароўя. Перад пачаткам змены быў праведзены медагляд дзяцей. Складзены план арганізацыйных і санітарна-супрацьэпідэміялагічных мерапрыемстваў па папярэджанні заноса і распаўсюджвання інфекцыі COVID-19, дзеянняў пры выяўленні захорвання COVID-19 у АЛ “Дружба”. Штодзённа праводзілася апытванне дзяцей аб стане здароўя, праводзіўся тэрмаметрыя супрацоўнікаў і выхаванцаў лагера. Кожную раніцу праводзілася аздараўляльная фізічная зарадка. Пастаянна здзяйсняўся кантроль за захаваннем асабістай гігіены дзецьмі да і пасля прыёму ежы, малодшымі школьнікамі - перад ціхай гадзінай, за тэмпературай цела выхаванцаў.       

Мерапрыемствы кожнага дня аб'яднаныя адной тэмай: дзень памяці (да 75-годдзя Перамогі Беларусі), дзень спорту і здароўя, дзень бяспекі, дзень прыгод, дзень дзяцінства, дзень экалогіі, дзень талентаў і інш.

Дзень памяці (19.06) ўключаў акцыю “Абеліск” (наведванне помніка загінуўшым воінам-землякам), тэматычны экскурс “Каб іх помнілі”, спартыўнае спаборніцтва “Самыя смелыя, лоўкія і ўмелыя”.

Праведзены мерапрыемствы, прысвечаныя году малой радзімы: паход-экскурсія «Роднымі сцяжынкамі», конкурс малюнкаў «Расліны роднага краю», экскурсія ў школьны краязнаўчы музей, падарожжа з фотакамерай “Цудоўнае побач!”

У распарадак кожнага дня ўключаны мерапрыемствы, накіраваныя на актывізацыю дзейнасці навучэнцаў, развіццё сацыяльна-камунікатыўных і творчых уменняў: квэст-гульня “Знайдзі клад!”, “Следапыты”, конкурсныя праграмы “Дэфіле ў панамках”, “Выдумшчыкі.by”, конкурс “38 папугаяў”, прэзентацыя прычосак дзяўчынак “Самая абаяльная і прывабная”, пастаноўка інцэніровак ”Мы ствараем “Ералаш”, песенны марафон “Детство, детство, ты куда бежишь…”, майстар-клас “Дзіўная тантамарэска”,  конкурс малюнкаў на асфальце.

Штодня праводзіліся спартыўна-аздараўленчыя мерапрыемствы: рухомыя гульні на свежым паветры (спартландыя «Спрытныя, смелыя, ўмелыя», спартыўныя спаборніцтвы «Самы трапны», «Нас не дагоняць»,  гульня «Крокамер» і інш.), флэшмобы.

З мэтай папулярызацыі дзіцячай кнігі, стымулявання цікавасці да чытання бібліятэкарам школы праведзена акцыя “У кніг няма канікул”, гадзіна чытання “У кожнай казцы ёсць падказка”, чытанні на траве.

Інспектар РАНС Салей В.Я. расказала аб правілах паводзін у летні перыяд  і правяла інтэрактыўную гульню ў рамках акцыі “Канікулы без дыму і агню” з уручэннем прызоў.

Педагог сацыяльны Кухарчык Т.Ю. разам з інспектарам ІСН Гарохавікам В.У. правялі гутарку па прафілактыцы супрацьпраўных паводзін у лагеры, у канікулярны перыяд.

Фельдшар Заямнаўскага ФАПа Цвіловіч К.Д. арганізавала гутарку па папярэджанні заноса і распаўсюджанння інфекцыйных і рэспіраторных захворванняў, навучыла дзяцей  правільнаму мыццю рук.

З мэтай развіцця інтэлектуальных здольнасцей навучэнцаў праведзены шашачны і шахматны турніры, першынства атрадаў па складанні пазлаў.

Быў арганізаваны працоўны дэсант па ўборцы прышкольнай тэрыторыі,  помніка загінуўшым воінам у аг.Заямнае, доглядзе за пакаёвымі раслінамі.

Пераможцы розных мерапрыемстваў адзначаліся граматамі, салодкімі прызамі. Разнастайнасць у адпачынак дзяцей унёс прагляд цікавых мультфільмаў.

У канцы дня выхавальнікі праводзілі у атрадах рэфлексію “Фотаздымак дня”, рабілі фотаздымкі на тэлефон.

Для дзяцей лагера было арганізавана паўнавартаснае трохразовае харчаванне ў школьнай сталовай.

Вынікі работы школьнага аздараўленчага лагера “Дружба”:

  • па дадзеных апытвання, ўсе дзеці засталіся задаволеныя адпачынкам;
  • наведваемасць лагера была 100%.

 

 

С 10 по 20 июня в Столбцовском районе проводится комплекс мероприятий "Берегите детей!".  15 июня участковый инспектор ИДН Столбцовского РОВД Гороховик В.В. провел с воспитанниками лагеря беседу о правилах перехода проезжей части, выбора  безопасных мест для игр, о катании на роликах, скейтбордах, велосипедах. 

 

 

Дзень нечаканасцей (12 чэрвеня)

 

   У рамках акцыі «Канікулы без дыму і агню» інспектар РАНС Салей В.Я. правяла інтэрактыўную гульню з выкарыстаннем дыдактычных матэрыялаў, нагляднай прадукцыі.  

 

Дзень бяспекі (6 чэрвеня)

Брэйн-рынг "Скажы чарадзейнае слова "не" накіраваны на прафілактыку шкодных звычак.

Конкурс плакатаў  "Гэта шкодная цыгарэта". З дапамогай плакатаў выхаванцы выказалі свае негатыўныя адносіны да курэння. 

Гутарку "Рэспіраторны этыкет" правяла фельчар Заямнаўскага ФАПа  Цвіловіч Е.Д.

 

Дзень пазітыву (4 чэрвеня)

Выхаванцы лагера падчас майстар-класа "Дзіўная тантамарэска" пазнаёміліся з тэатрам тантамарэсак, навучыліся вырабляць пальчыкавыя тантамарэскі, выканалі  тантамарэску "Дрэсіроўшчык і леў".

 

Дзень дзяцінства (1 чэрвеня)

Конкурс малюнкаў на асфальце "Мая Беларусь"  развівае творчыя задаткі, ўяўленне, назіральнасць. 

 

свернуть

Веснавыя канікулы

развернуть

Паважаныя рабяты і бацькі!

Вы ведаеце, якія канікулы

самыя  КЛАСныя, цікавыя  і незабыўныя?

Безумоўна, тыя, на якіх вы даведаліся

шмат новага і цікавага.

Запрашаем прыняць удзел унаступных мерапрыемствах:

 

1. Забаўляльна-пазнавальная гульня "Знаўца казак" (1 - 4 класы, 29.03)

2. Вясёлыя старты (1 - 4 класы, 30.03)

3. Прэзентацыя "Шкодныя звычкі" (7 -8 класы, 31.01)

4. Наведванне  гадавальніка Стаўбцоўскага лясгаса (31.03)

5. Гульня "Мы дорым усмешкі" ((5 - 8 класы, 01.04)

6. Спаборніцтвы па тэнісе (5 - 8 класы, 02.04)

7. Конкурс "Вясёлка талентаў" (8 клас, 03.04)

свернуть

Зімовыя канікулы

26.12.2020
развернуть

Запрашаем навучэнцаў школы цікава, змястоўна, с карысцю для здароўя правесці зімовыя канікулы. Падчас канікул будуць праведзены наступныя мерапрыемствы:
План

работы  на зімніх канікулах (26.12.2020г.-09.01.2021г.)

№ п/п

Мерапрыемства

Час правядзення

Клас

Адказны

26.12.   (субота) Дзень віншаванняў

1.      

Ранішнік “Навагодні перапалох”

12.00– 12.50

5 – 6

Казацкая М.Ч.

2.      

Ранішнік “Навагодні перапалох”

13.00– 14.30

7 – 8

Казацкая М.Ч.

3.      

Навагодні баль “Лепшы дзень”

18.00- 21.00

9 – 11

Ждановіч М.Ф.

28.12. (панядзелак) Дзень сюрпрызаў

1.      

Кансультацыя па англійскай мове “Цяжкія пытанні граматыкі”

9.00- 10.00

10

Малашчанка А.І.

2.      

Практыкум “Рашаем разам”

10.00-11.00

11

Садоўская Н.У.

3.      

Кансультацыя “Рыхтуемся да экзамену па рускай мове”

10.00 – 11.00

9

Жаўнерчык А.М.

4.      

Творчая майстэрня “Падарунак для родных”

11.00-12.00

1-4

Фенька Г.Н.

5.      

Гульнёвая праграма “Конкурс+сюрпрыз”

13.00-14.00

1-4

Фіцук Н.Л.

6.      

Дыялог “Святочны сюрпрыз”

14.00-15.00

11

Нікалаева А.П.

29.12. (аўторак) Дзень дружбы

1.      

Гадзіна зносін “Хто я такі і што мне падабаецца”

9.00-10.00

5-7

Хвізюк Ж.С.

2.      

Занятак па інтарэсах “З гітарай на   “ты”

10.00. – 11.00

9

Жаўнерчык А.М.

3.      

Гульня “Хто ён, сапраўдны сябар?”

10.00-11.00

1-4

Фенька Г.Н.

4.      

Круглы стол “Пагаворым пра сяброўства і сяброў”

11.00-12.00

9

Длугозіма Т.М.

5.      

Кансультацыя “Рыхтуемся да ЦТ па англійскай мове”

14.00-15.00

11

Малашчанка Н.Ф.

30.12. (серада) Дзень бяспекі

1.      

Інтэлектуальная гульня “Бяспека перш за ўсё”

10.00-11.00

11

Нікалаева А.П.

2.      

Віктарына “Ведай правілы дарожнага руху”

11.00-12.00

1-4

Фіцук Н.Л.

3.      

Гульнёвая праграма па бяспецы “Каждый маленький ребёнок должен знать это с пелёнок”

13.00-14.00

5-7

Хвізюк Ж.С.

4.      

Кансультацыя “Рыхтуемся да ЦТ па англійскай мове”

14.00-15.00

11

Малашчанка Н.Ф.

5.      

Кансультацыйны занятак “Цяжкія пытанні геаметрыі”

14.00-15.00

9

Садоўская Н.У.

31.12. (чацвер) Дзень станоўчых эмоцый

1.      

Гадзіна вясёлых забаў

9.00-10.00

8

Залатарова В.В.

2.      

Акцыя “Гадзіна добрых спраў”

10.00-11.00

9

Длугозіма Т.М.

3.      

Піянерскі квіз

11.00-12.00

5-7

Казацкая К.В.

04.01.  (панядзелак) Дзень творчасці

1.      

Практыкум “Рашаем разам”

9.00-10.00

6

Уласік Г.У.

2.      

Кансультацыйны занятак “Цяжкія пытанні геаметрыі”

10.00-11.00

7

Садоўская Н.У.

3.      

Кансультацыйны занятак  “Цяжкія пытанні матэматыкі”

14.00-15.00

5

Уласік Г.У.

4.      

Творчая майстэрня “Магу навучыць”

15.00-15.45

1-4

Фіцук Н.Л.

5.      

Творчая майстэрня “Магу навучыць”

16.00-16.50

1-4

Фенька Г.Н.

05.01.   (аўторак) Дзень культуры

1.      

Кансультацыя па англійскай мове “Цяжкія пытанні граматыкі”

9.00-10.00

8

Малашчанка А.І.

2.      

Экалагічныя задачы

11.00-12.00

5-7

Казацкая К.В.

3.      

Адкрыты мікрафон “Культура паводзін”

13.00-14.00

9

Длугозіма Т.М.

4.      

Калядныя пасядзелкі “Пад шчаслівым дахам”

13.00-14.00

5-7

Хвізюк Ж.С.

5.      

Кансультацыйны занятак “Цяжкія пытанні геаметрыі”

14.00-15.00

9

Садоўская Н.У.

6.      

Кансультацыя  “Рыхтуемся да ЦТ па англійскай мове”

14.00-15.00

11

Малашчанка Н.Ф.

06.01. (серада) Цуды на Ражство

1.

Завочнае падарожжа “Жыватворнае святло Віфлеемскай зоркі”

9.00-10.00

6

Уласік Г.У.

2.

Гуляем у казку “Цуды на Раство”

10.00-11.00

1-4

Фіцук Н.Л.

 

Квэст-гульня “У пошуках чудаў”

11.00-12.00

5 - 8

Казацкая К.В.

3.

Дыялог “Раство: традыцыі і звычаі”

11.00-12.00

11

Нікалаева А.П.

4.

Майстэрня Дзеда Мароза “Віншавальная паштоўка на Раство”

13.00-14.00

6

Уласік Г.У.

5.

Кансультацыя “Рыхтуемся да ЦТ па англійскай мове”

14.00-15.00

11

Малашчанка Н.Ф.

08.01. (пятніца) Дзень роднага краю

1.

Завочнае падарожжа “Па вуліцах і месцах роднай вёскі”

9.00-10.00

5-7

Хвізюк Ж.С.

2.

Завочнае падарожжа “Прырода роднага краю”

9.00 – 10.00

4

Фенько С.А.

3.

Кансультацыя па англійскай мове “Цяжкія пытанні граматыкі”

10.00-11.00

6

Малашчанка А.І.

4.

Віртуальнае падарожжа па Стаўбцоўскім раёне

13.00-14.00

11

Нікалаева А.П.

5.

Вусны часопіс “Па старонках Чырвонай кнігі”

14.00-15.00

5-8

Залатарова В.В.

6.

Завочнае падарожжа “Мая Беларусь”

15.00-16.00

1-4

Калоша В.М.

09.01. (субота) Дзень зімовых забаў

1.

Заняткі спецыяліз. па спорце класа

9.00- 10.40

8

Арлоўская В.А.

2.

Секцыя “Лыжныя гонкі”

11.00- 13.35

4 - 5

Арлоўская В.А.

 

 

Графік работы спартыўнай залы

на зімніх канікулах  (26.12.2020 г. – 09.01.2021 г.)

 

 

Дата

Мерапрыемства

Час

Клас

Адказны

26.12

 

Ранішнік “Навагодні перапалох”

11.00– 12.30

5 – 6

Казацкая М.Ч.

Ранішнік “Навагодні перапалох”

13.00– 14.30

7 – 8

Казацкая М.Ч.

Навагодні баль “Лепшы дзень у годзе”

18.00- 21.00

9 – 11

Ждановіч М.Ф.

28.12

 

Першынства школы па шашках

9.15 – 10.30

5 - 7

Кручок Ю.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Гуляем у футбол”

11.00- 11.45

8 – 11

Кручок Ю.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Гуляем у футбол”

12.00- 13.40

5 – 7

Кручок Ю.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Шахматны ўсянавуч”

10.00-10.45

1- 2

Залатарова В.В.

29.12

Рухомыя гульні

9.15 – 10.30

5 - 7

Кручок Ю.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Гуляем у футбол”

11.00- 11.45

8 – 11

Кручок Ю.А.

Заняткі спецыялізаванага па спорце 8 класа

9.00- 10.40

8

Арлоўская В.А.

Секцыя “Лыжныя гонкі”

11.00- 13.35

4 - 5

Арлоўская В.А.

Гульня “Два капітаны”

15.00-16.00

1-4

Калоша В.М.

30.12

 

Першынства школы па шашках

9.15 – 10.30

8 - 11

Кручок Ю.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Спартыўная карусель”

10.00-10.45

1

Калоша В.М.

Гульня “Два агні”

11.00– 12.30

5 - 7

Кручок Ю.А.

31.12

Заняткі спецыялізаванага па спорце 8 класа

9.00- 10.40

8

Арлоўская В.А.

Секцыя “Лыжныя гонкі”

11.00- 13.35

4 - 5

Арлоўская В.А.

Заняткі па АФП (міні-футбол)

13.00– 14.30

5 - 7

Кручок Ю.А.

Заняткі па АФП (міні-футбол)

15.00– 16.30

8 - 11

Кручок Ю.А.

04.01

Аб’яднанне па інтарэсах “Гуляем у футбол”

11.00- 11.45

8 – 11

Кручок Ю.А.

Першынства школы па шашках

9.15 – 10.30

8 - 11

Кручок Ю.А.

Заняткі па АФП (міні-футбол)

13.00– 14.30

5 - 7

Кручок Ю.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Шахматны ўсянавуч”

14.00-14.45

1- 2

Залатарова В.В.

05.01

Заняткі спецыялізаванага па спорце 8 класа

9.00- 10.40

8

Арлоўская В.А.

Першынства школы па шашках

9.15 – 10.30

5 - 7

Кручок Ю.А.

Секцыя “Лыжныя гонкі”

11.00- 13.35

4 - 5

Арлоўская В.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Гуляем у футбол”

11.00- 11.45

8 – 11

Кручок Ю.А.

06.01

Першынства школы па шахматах

9.15 – 10.30

8 - 11

Кручок Ю.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Гуляем у футбол”

11.00- 12.40

5 – 7

Кручок Ю.А.

Аб’яднанне па інтарэсах “Спартыўная карусель”

10.00-10.45

1

Калоша В.М.

09.01

Заняткі спецыялізаванага па спорце 8 класа

9.00- 10.40

8

Арлоўская В.А.

Секцыя “Лыжныя гонкі”

11.00- 13.35

4 - 5

Арлоўская В.А.

 

 

 

26.12. Дзень віншаванняў

 

 «Навагодні перапалох» для навучэнцаў 5-6 і  7-8 класаў.

 

   

 

   

 

 

 

свернуть

Асеннія канікулы - 2020

развернуть

Запрашаем навучэнцаў 1 - 6 класаў цікава, змястоўна, с карысцю для здароўя правесці асеннія канікулы. З 31 кастрычніка  па 6 лістапада ва ўстанове адукацыі будзе працаваць аздараўленчы лагер дзённага знаходжання "Дружба".

Запрашаем вас прыняць удзел у рэалізацыі  праекта "Карысныя канікулы".

Падчас канікул  будуць праведзены наступныя мерапрыемствы:

  • ​гульня-спаборніцтва "Ярмарка здароўя";
  • шахматна-шашачны турнір;
  • гадзіна чытацкага задавальнення «Перачытаем, каб усміхнуцца і задумацца»;
  • спартландыя "Дужыя. Хуткія. Спрытныя";
  • калейдаскоп рухомых гульняў;
  • пазнавальная гульня “Мой сябар надзейны- знак дарожны”;
  • гульня-падарожжа “Экалагічны мікс”;
  • майстэрня добрых спраў “У гасцях у восені”;
  • прэзентацыя-калаж “Што нам восень падарыла”.

 

 

 

Гадзіна зносін  "Як настрой?" (праводзіць педагог сацыяльны Кухарчык Т.Ю.)

     

 

Гульні на свежым паветры "Асеннія забавы"

 

      

          

 

    

 

 

 

Пазнавальная гульня “Мой сябар надзейны- знак дарожны”

 

 

Заняткі аб'яднанняў па інтарэсах "Папяровая пластыка" і "Рукадзелкіна"

 

      

 

 

    

 

 

Прагляд  прафілактычных відэаролікаў 

 

 

      

свернуть

С Днём матери!

14.10.2020
Музыкальная открытка-поздравление ко Дню матери
развернуть

ШАГ - школа актыўнага грамадзяніна (8 - 11 класы)

08.04.2021
развернуть

 

 

 

Тема единого дня информирования 25 мая  2021 года:

«Семья - опора государства, оплот свершений и побед»

О своих семейных традициях и обычаях рассказала Светлана Олеговна Шелин, мама троих детей. В ходе искреннего разговора ответила на вопросы учащихся. 

изображение_viber_2021-05-25_14-55-13

 

Тема единого дня информирования 13 мая  2021 года:

«Смотри и помни» (к 80-летию со дня начала Великой Отечественной войны)

Вместе с учащимися 8-11 классов исторический экскурс в 1941 год совершила начальник отдела идеологической работы, культуры и по делам молодежи Жибуль С.Т.

 

изображение_viber_2021-05-13_15-27-05

 

 

Тема единого дня информирования 22 апреля  2021 года:

«Есть в каждой победе твоей и моей весна сорок пятого года»

 

На встречу приглашена начальник отдела занятости и трудовых отношений Столбцовского райисполкома Тарарай Н.В., которая рассказала о ветеранах войны, малолетних узниках и работниках тыла, которые проживают на территории   района. Вместе с учащимися рассуждали, почему мы должны хранить память о Великой Отечественной войне и память о Великой Победе, насколько актуальна эта тема.

изображение_viber_2021-04-22_14-54-08

 

 

 

Тема единого дня информирования 8 апреля  2021 года:

«О духовных и нравственных ценностях: диалог поколений»

Диалог с учащимися провел  иерей Георгий Курьян Кафедрального собора Святой праведной Анны г. Столбцы.

 

изображение_viber_2021-04-08_14-20-19

Тема единого дня информирования 25 марта  2021 года:

«Беларусь и Россия: история становления и развития Союзного государства»

(ко Дню единения народов Беларуси и России)

 

На встречу приглашен Гороховик В.А., председатель Заямновского сельисполкома. В ходе беседы обсуждалось развитие союзных отношений Республики Беларусь и Российской Федерации, роль молодежи в интеграционном процессе.

 

       

 

Тема единого дня информирования 25 февраля  2021 года:

«В единстве народа – сила независимого государства»

 

        

 

 

Тема единого дня информирования 28 января  2021 года:

"Белорусская наука: в ногу со временем"

Мероприятие прошло в форме открытой кафедры с приглашением первого секретаря Столбцовского РК ОО "БРСМ" Кожобековой Е.В.

 

 

 

Тема единого дня информирования 22 декабря  2020 года:

«Я родным краем ганаруся і ведаю – я не адзін»

 

 

Тема единого дня информирования 26 ноября  2020 года:

“Мы в современном медиапространстве: уважение, безопасность, достоверность”

 

    

 

Тема единого дня информирования 22 октября 2020 года:

“ООН - 75 лет: история деятельности, основные достижения и инициативы Республики Беларусь  в составе ООН”

 

Тема единого дня информирования 24 сентября 2020 года:

“Активный гражданин: мои поступки - моя ответственность”

 

Тема единого дня информирования 27 февраля 2020 года:

“Вооруженные силы Республики Беларусь: на страже безопасности и суверенитета”

(День защитников Отечества и Вооруженных сил Республики Беларусь”).

 

В рамках информационно-образовательного проекта “ШАГ” состоялось обсуждение информационных блоков в формате открытого диалога. На встречу был приглашен учитель физической культуры и здоровья Кручек Ю.А., который ответил на вопросы учащихся о службе в рядах Вооруженных сил Республики Беларусь.

 

    

 

 

 

свернуть